E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22567
Lasīšanai: 2 minūtes

Iestāde lēmuma pieņemšanas termiņu var pagarināt, ja nepieciešama papildu informācija

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. martā, 2021
Eva

Labdien! Cik ilgā laikā jāizskata invaliditātes pārsūdzēšanas iesniegums? Pirms nedēļas man atbildēja, ka mēneša laikā, bet šodien, kad ir pagājis mēnesis, uz manu jautājumu viņi vairs neatbild. Vairs nav, kur vērsties. Pārsūdzēšanas iesniegumu iesniedzu 1. februārī.

A
atbild:
18. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši Administratīvā procesa likuma 64. pantam Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) pieņem lēmumu par administratīvā akta izdošanu viena mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas. Ja objektīvu iemeslu dēļ noteikto termiņu nav iespējams ievērot, iestāde to var pagarināt uz laiku, kas nav ilgāks par četriem mēnešiem no iesnieguma saņemšanas dienas, par to paziņojot iesniedzējam.

Lēmumu var apstrīdēt VDEĀVK vadītājam viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas vadītāja lēmumu var pārsūdzēt administratīvajā rajona tiesā.

VDEĀVK lēmuma pārsūdzības iespējas paredz Invaliditātes likums, ja cilvēks šim lēmumam nepiekrīt. Likuma 9. pants nosaka: valsts komisijas amatpersonu izdotos administratīvos aktus vai faktisko rīcību var apstrīdēt Valsts komisijas vadītājam. Valsts komisijas vadītāja lēmumu var pārsūdzēt tiesā. Lēmuma apstrīdēšana un pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 152 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas