Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Kā pieprasīt slimības pabalstu

J
jautā:
07. februārī, 2021
Baiba

Labdien! Noslimoju ar bronhītu un auss iekaisumu no 05.01.21. līdz 29.01.21. A lapa (no 05.01. līdz 15.01.) ir redzama portālā latvija.lv, bet B lapa (no 16.01. līdz 29.01.) nav redzama, nevaru to iesniegt VSAA. Apskatīt to varu pie darba nespējas lapām. Tā ir noslēgta, bet pie e-iesniegumiem tās nav. Ko es daru nepareizi? Paldies!

A
atbild:
11. februārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja izsniegta darbanespējas lapa B, informāciju par to saņem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Kad B lapa noslēgta, var pieprasīt slimības pabalstu.

Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā pieprasītu slimības pabalstu, nav jāiesniedz/jāpievieno darbnespējas lapa B, jo tā ir reģistrēta elektroniski, bet gan jāaizpilda noteiktas formas iesniegums, kas adresēts VSAA.

Iesniegumu ērti iesniegt portālā latvija.lv. Informācija par slimības pabalsta pieprasīšanu ir izklāstīta VSAA tīmekļvietnē.