Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Skola

Cik eksāmenu jākārto?

J
jautā:
12. novembrī, 2010
Aleksandrs Ionins

Cik eksāmenu jākārto, beidzot 12. klasi?

A
atbild:
15. novembrī, 2010
Valsts izglītības satura centrs
Estere Kalks-Ķere, Vērtēšanas un analītikas departamenta Valsts valodas prasmes pārbaudes nodaļas vadītājas vietniece

Beidzot 12. klasi vispārizglītojošās mācību iestādēs, jākārto četri eksāmeni. Trīs no tiem ir obligāti, bet viens – pēc izvēles. Obligātie eksāmeni ir centralizēti. Tie ir matemātika, svešvaloda un latviešu valoda (mazākumtautību skolās – valsts valoda, bet pārējās – latviešu valoda un literatūra).

Izvēles eksāmens var būt kāds no centralizētajiem pārbaudījumiem (jau minētie, kā arī fizika, ķīmija, bioloģija, vēsture) vai necentralizēts – biznesa pamati, informātika, ģeogrāfija.

Detalizētāka informācija par eksāmeniem vispārizglītojošās skolās pieejama VISC mājaslapā http://www.visc.gov.lv sadaļā „Pārbaudes darbi” vai pa tālruni 67814472. Informācija par eksāmeniem pieejama arī katrā izglītības iestādē atsevišķi.