Lasīšanai: 1 minūte

Vienu parādu nevar piedzīt divas reizes

J
jautā:
01. februārī, 2021
Antra

Labdien! Kā rīkoties situācijā, ja lieta par vienu parādu atrodas pie diviem tiesu izpildītajiem? Vienu lietu ir iesniedzis pats aizdevējs, pēc tam parāds ir cedēts citai kompānijai, un arī tā ir iesniegusi prasību tiesā, kas ir apmierināta, un lieta nodota jau citam tiesu izpildītājam.

A
atbild:
04. februārī, 2021

Vienu un to pašu parādu piedzīt divas reizes nevar. Šādai situācijai nevajadzētu veidoties.

Pirmkārt, jums var ieteikt vērsties pie kreditora un tās kompānijas, kam par labu ir cedēts prasījums, un mēģināt noskaidrot lietas faktiskos apstākļus, uz kāda pamata (līguma) viņi ir vērsušies tiesā.

Tāpat var ieteikt vērsties pie šiem tiesu izpildītājiem un noskaidrot, kas tie ir par izpildu dokumentiem (tiesas nolēmumiem), ko kreditori ir iesnieguši piespiedu izpildei, un kas tie ir par prasījumiem, kas tiek piedzīti.