E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 22150
Lasīšanai: 2 minūtes

Par vecāka pabalsta turpinājumu, ja bērns sāk apmeklēt bērnudārzu

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. janvārī, 2021
Kristīne

Labdien! Vai bērnu var vest uz bērnudārzu, ja pagarinu BKA sakarā ar to, ka darbavieta šobrīd nevar nodrošināt darba iespējas?

A
atbild:
28. janvārī, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls
Labklājības ministrija
Inese Upīte, Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte

“Vecāku pabalsta pagarinājuma mērķis ir ārkārtējās situācijas laikā sniegt atbalstu tiem vecākiem, kuri Covid-19 radītajos apstākļos nevar atgriezties darbā. Pabalstu izmaksā līdz ārkārtējās situācijas beigām vai līdz brīdim, kad persona sāk gūt ienākumus. Līdz ar to pabalsta izmaksa nav saistīta ar to, vai bērnu aprūpē vecāks, auklīte vai bērns apmeklē bērnu dārzu,” skaidro Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta vecākā eksperte Inese Upīte.

Likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu43. pantā ir noteikts, ka persona, kurai piešķirtā vecāku pabalsta periods (līdz bērna viena gada vai pusotra gada vecumam) beidzas laikā, kad sakarā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, un kura ārkārtējās situācijas apstākļu dēļ nevar atgriezties darbā, jo darba devējs nenodarbina darbinieku vai iestājusies dīkstāve, vai kura nevar gūt ienākumus no saimnieciskās darbības, var pieprasīt piešķirtā vecāku pabalsta turpinājuma izmaksu pēc tam, kad bērns sasniedz viena gada vai pusotra gada vecumu.

Pabalsta turpinājumu var saņemt līdz dienai, kad persona sāk gūt ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, bet ne ilgāk kā līdz 2020. gada 9. novembrī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām.

Vecāku pabalsta turpinājums tiek izmaksāts iepriekš piešķirtā vecāku pabalsta apmērā, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī.

Vecāku pabalsta turpinājumu neizmaksā, ja persona veic saimniecisko darbību un gūst ienākumus vai tai ir piešķirts dīkstāves pabalsts.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 112 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas