Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Bīstamas narkotiskās vielas

J
jautā:
20. decembrī, 2020
Markuss

Interesējos par Delta 8 un Delta 6 THC. Zinu, ka Delta 9 THC Latvijā ir aizliegta viela, taču nekur neatradu neko par Delta 8 vai 6 THC legalitāti. Šīs vielas pieder pie tās pašas ģimenes, tās ir psihoaktīvas. Vai Delta 6 un 8 THC arī ir aizliegtas Latvijā?

A
atbild:
08. janvārī, 2021

Gan delta-6-tetrahidrokanabinols, gan delta-8-tetrahidrokanabinols, gan delta-9-tetrahidrokanabinols Latvijā ir pakļauti kontrolei Ministru kabineta noteikumu Nr. 847 “Noteikumi par Latvijā kontrolējamajām narkotiskajām vielām, psihotropajām vielām un prekursoriem” II saraksta 3.2. punktā, jo ir dronabinola struktūranalogi. Saskaņā ar noteikumu Nr. 847 2.4. apakšpunktu kontrolē arī I, II vai III sarakstā iekļauto vielu struktūranalogus. Neviens no tiem nav aizliegts, bet tiek kontrolēts. Tās ir ļoti bīstamas narkotiskās vielas un tām pielīdzinātās psihotropās vielas, kuras atļauts izmantot medicīniskiem un zinātniskiem mērķiem. Citiem vārdiem sakot, bez noteiktām atļaujām šīs vielas izmantot vai kā citādi izplatīt nedrīkst.