Labdien! Vai varētu, lūdzu, sniegt Medību likuma terminu skaidrojumu: kas ir lietošanai sagatavots šaujamierocis? Kādu lietu kopība ietilpst šajā terminā? (Čeholā, pielādēts, ar aptveri, ar mākslīgo gaismas avotu, ar klusinātāju.) Un kādas ierīces tiek pieskaitītas pie mākslīgajiem gaismas avotiem? Vai ir noteikta jauda u. c. tehniskie rādītāji? Vai šaujamierocis skaitās sagatavots lietošanai, ja diennakts tumšajā laikā tiek medīts bez mākslīgā gaismas avota?
Medību procesu reglamentē Ministru kabineta 2014. gada 22. jūlija noteikumi Nr. 421 “Medību noteikumi”. Minēto noteikumu XI. sadaļa nosaka “Medību šaujamieroča, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, medību munīcijas un medību rīku izmantošanas kārtība un medībās ievērojamās drošības prasības”.
Iepazīstoties ar šo sadaļu, jūs varēsiet rast priekšstatu par jēdzienu “(šaušanai) sagatavots šaujamierocis” un medību ieroča lietošanas noteikumiem medību procesā.
Bez minētā definējums ir noteikts arī Ieroču aprites likuma 1. panta 31. punktā, t. i., ieroča nēsāšana ir pielietošanai gatava ieroča vai speciālā līdzekļa pārnēsāšana sev līdzi ārpus glabāšanas vietas.
Lietošanai sagatavots ierocis likuma un Ministru kabineta noteikumu izpratnē ir pielādēts ierocis, ar kuru ir iespējams izdarīt šāvienu. Ministru kabineta noteikumu 58. un 59. punkts nosaka:
Lai iegūtu informāciju par medībām diennakts tumšajā laikā, skatīt noteikumu 80.–83. punktu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!