TĒMA: Mājoklis

Vai būtu jāveic ūdens patēriņa pārrēķins

J
jautā:
15. decembrī, 2020
Santa

Vienu mēnesi aizmirsu nodot ūdens skaitītāja rādījumus. Saskaņā ar rēķinu nomaksāju tajā norādīto ūdens patēriņa starpību (23 m³). Nākamajā mēnesī nodevu rādījumus par divos mēnešos patērēto ūdeni (20 m³) un saņēmu par to rēķinu. Vai pārvaldniekam nebūtu jāveic pārrēķins? Divos mēnešos esmu patērējusi mazāk (protams, varētu būt arī otrādi) ūdens, nekā iepriekšējā mēnesī esmu samaksājusi. Sanāk, ka par mēnesi, kurā neesmu nodevusi rādījumus, man jāmaksā divas reizes, jo manis izlietotais ūdens ietilpst gan 23 m³, gan arī 20 m³.

A
atbild:
18. decembrī, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ūdens patēriņa pārrēķins nav jāveic, abos mēnešos tās ir ūdens skaitītāju nesakritības starp mājas ievadā esošo komercskaitītāju un dzīvokļos uzstādītajiem skaitītājiem. Skaitītāju rādītāju galvenais nesakritības iemesls ir tehniskā jūtība, kura atkārtojas visos mēnešos. Protams, jebkurš nenodots vai nepareizi noziņots dzīvokļu skaitītāju rādījums ietekmē nesakritības apjomu katrā mēnesī. Ja iedziļināmies, tad, visticamāk, šādā situācijā visvairāk cieš nevis tas, kurš kādu mēnesi nenodod rādījumu, bet gan tie, kas to dara apzinīgi un godīgi.