Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kas var iepazīties ar mājas lietu

J
jautā:
03. decembrī, 2020
Katerina

Labdien! Dzīvoju Liepājas pašvaldības izīrētā dzīvoklī. Pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem iegūt informāciju par mājas bilanci un citiem pakalpojumiem, man atbild, ka šī informācija ir pieejama tikai dzīvokļu īpašniekiem. Vai tas ir likumīgi, ka dzīvokļu īrniekiem ir liegta informācija par mājas bilanci un citiem izdevumiem?

A
atbild:
07. decembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.3 pants noteic, ka īrniekam ir tiesības rakstveidā saņemt informāciju par pakalpojumu izmaksu apmēru un tā aprēķināšanas metodiku.

Ekonomikas ministrijas mājaslapā skaidrots, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumu Nr. 908 “Mājas lietas vešanas un aktualizēšanas noteikumi” 27. punktu dzīvojamās mājas īpašniekam ir tiesības iepazīties ar mājas lietu mājas lietas kārtotāja (kas var būt arī pārvaldnieks) klātbūtnē.