Aizbildņa pienākumi

J
jautā:
08. oktobrī, 2020
Aleksandrs

Dzīvoju mājā, kuras mantinieki ir mana brāļa bāreņi, kas nav nokārtojuši mantojumu, jo maksājumi jāveic mirušā tēva mantiniekiem. Ir parāds par nekustamo īpašumu. Bāriņtiesa pieprasa, lai es maksāju šo parādu. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
13. oktobrī, 2020

Ja jūs esat iecelts par sava brāļa bērnu aizbildni (Bāriņtiesu likuma 26. panta 1. daļas 1. punkta izpratnē), tad saskaņā ar šī likuma 31. pantu bāriņtiesai ir tiesības pieprasīt, lai aizbildnis pārvalda aizbilstamā mantu atbilstoši bērna interesēm un normatīvo aktu prasībām, tostarp veic maksājumus nekustamo īpašumu. Saskaņā ar minētā likuma 29. panta 1. daļas 5. punktu bāriņtiesa vērtē aizbildņa spēju pārstāvēt bērnu personiskajās un mantiskajās attiecībās.

Ja bāriņtiesas prasījums segt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus ir pamatots ar citiem aspektiem, tad bez iepazīšanās ar bāriņtiesas lēmumu, ar kuru jums prasīts apmaksāt parādu, detalizētu atbildi sniegt nav iespējams.