Lasīšanai: 1 minūte

Izpildu darbību atlikšana

J
jautā:
07. oktobrī, 2020
Es

Labdien! Esmu parādā kreditoriem, viņi draud ar tiesu. Vai es pēc tiesas varēšu vienoties un maksāt savu parādu? Kā tas notiek?

A
atbild:
09. oktobrī, 2020

Ja lieta nonāk līdz tiesu izpildītajam, tad piespiedu izpildes process notiek saskaņā ar Civilprocesa likuma noteikumiem. Tiesu izpildītājs var piemērot šādus piespiedu izpildes līdzekļus: piedziņas vēršana uz darba samaksu vai tai pielīdzinātajiem maksājumiem, piedziņa uz naudas līdzekļiem kredītiestādēs, piedziņa uz kustamo un nekustamo mantu.

Arī tad, ja lieta nonāk līdz zvērinātam tiesu izpildītājam, jums ir tiesības vērsties pie sava kreditora un mēģināt vienoties par pakāpenisku, labprātīgu parāda nomaksu un to, lai piespiedu izpildes līdzekļi netiek piemēroti.

Ja kreditors tam piekritīs un rakstiski paziņos par to tiesu izpildītājam, tad tiesu izpildītājs varēs nepiemērot attiecīgās izpildu darbības saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta nosacījumiem.