Amata savienošanas iespējas un ierobežojumi valsts amatpersonai

J
jautā:
07. septembrī, 2020
Elīna

Labdien! Pēc attiecīgā likuma izpētīšanas joprojām esmu neizpratnē, vai, ieņemot valsts amatpersonas – ministra padomnieces sabiedrisko attiecību jautājumos – amatu, ir atļauts būt arī mārketinga kompānijas (SIA) valdes priekšsēdētājai, un, ja ne, vai tajā drīkst saņemt algu? Vai tas iespējams, saņemot rakstisku atļauju? Paldies!

A
atbild:
08. oktobrī, 2020
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs
Paula Vilsone, Stratēģiskās komunikācijas nodaļas priekšniece

Likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” ministru padomniekiem neparedz speciālos amatu savienošanas ierobežojumus, tādējādi amatu savienošana un atalgojuma saņemšana komercsabiedrībā ir atļauta.

Vienlaikus KNAB norāda, ka šādos gadījumos iesaistītajām amatpersonām jābūt uzmanīgām, lai tās nenonāktu interešu konflikta situācijā, neradot šaubas par amatpersonu objektivitāti, neitralitāti un ētikas normu ievērošanu. Piemēram, iesaistītajām personām būtu jāatturas no konsultācijām jautājumos, kuros padomnieka pārstāvētais uzņēmums varētu gūt labumu.