TĒMA: E-vide

Vai darba ņēmējs varēs saņemt sociālās apdrošināšanas pakalpojumus

J
jautā:
17. augustā, 2020
Ritvars

Labdien! Esmu darba ņēmējs un strādāju algotu darbu, kā arī paralēli plānoju reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs – nodokļu maksātājs –, attiecīgi darboties lauksaimniecībā. Ja esmu darba ņēmējs, kura darba devējs maksā visas sociālās garantijas, un saimnieciskās darbības veicējs, vai man pienākas visas sociālās garantijas, piemēram, bezdarbnieka pabalsts, apmaksātas darba nespējas lapas, apmaksāts atvaļinājums, apmaksāts bērnu kopšanas atvaļinājums u. c. sociālās garantijas, kuras tiek nodrošinātas darba ņēmējam? Vai arī, ja tiek veikta saimnieciskā darbība, tad man nepienākas nekas no šī? Paldies!

A
atbild:
20. augustā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Strādājot algotu darbu, darba ņēmējam pienākas visas sociālās apdrošināšanas tiesību aktos paredzētās garantijas (bezdarbnieka pabalsts, apmaksāta darba nespējas lapa, apmaksāts atvaļinājums, apmaksāts bērna kopšanas atvaļinājums u. c.) neatkarīgi no tā, vai paralēli tiek veikta sava saimnieciskā darbība.