E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20790
Lasīšanai: 2 minūtes
1
2
1
2

Izpildu darbību atlikšana

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. augustā, 2020
DACE

Kā varu glābt savu ģimeni no kredītsaistībām, kas ir līdz 5000 eiro? Esmu mamma ar 3 nepilngadīgiem bērniem un daļēju mantu. Draud aprakstīt mantu un izlikt izsolē. Paldies!

A
atbild:
07. augustā, 2020

Nezinot visus ar lietu saistītos faktiskos apstākļus, ir grūti sniegt pilnīgu atbildi. No jautājuma noprotams, ka lieta varētu būt nonākusi līdz tiesu izpildītājam.

Jums var ieteikt vērsties pie piedzinēja (kreditora) un mēģināt vienoties par pakāpenisku, labprātīgu parāda nomaksu, lai piespiedu izpildes līdzekļi (piemēram, kustamas mantas aprakstīšana, konta apķīlāšana) netiek piemēroti.

Ja piedzinējs tam piekritīs un paziņos tiesu izpildītājam, tiesu izpildītājs varēs nepiemērot attiecīgās izpildu darbības saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta nosacījumiem.

Tāpat parādnieks var mēģināt realizēt tiesības, kas noteiktas Civilprocesa likuma 206. pantā:

 (1) Tiesa, kas taisījusi spriedumu lietā, ir tiesīga pēc lietas dalībnieka pieteikuma, ievērojot pušu mantisko stāvokli, bērnu tiesības vai citus apstākļus, pieņemt lēmumu par sprieduma izpildīšanas atlikšanu vai sadalīšanu termiņos, kā arī par tā izpildes veida un kārtības grozīšanu. Lēmums par sprieduma izpildīšanas atlikšanu, sadalīšanu termiņos vai izpildes veida un kārtības grozīšanu izpildāms nekavējoties.

(2) Pieteikumu izskata rakstveida procesā, iepriekš par to paziņojot lietas dalībniekiem. Vienlaikus ar paziņojumu tiesa, nosakot termiņu paskaidrojuma iesniegšanai, nosūta lietas dalībniekiem pieteikumu par sprieduma izpildes atlikšanu, sadalīšanu termiņos, tā izpildes veida vai kārtības grozīšanu.

(3) Par tiesas lēmumu atlikt sprieduma izpildīšanu vai to sadalīt termiņos, kā arī par tā izpildes veida un kārtības grozīšanu var iesniegt blakussūdzību. Blakussūdzības iesniegšana neaptur lēmuma izpildi.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas