Lasīšanai: 1 minūte

No pacienta iemaksām atbrīvoti donori, kas ir ziedojuši orgānu

J
jautā:
14. jūnijā, 2020
Biruta Petre

Veselības aprūpes un finansēšanas likuma 6. panta 2. sadaļas 13. punkts noteic, ka no pacienta līdzmaksājuma ir atbrīvoti orgānu donori. Diemžēl ne visas ārstniecības iestādes (Rīgas pilsētas 1. slimnīca) atzīst ģimenes ārsta izsniegto izziņu, kas apliecina orgānu donora faktu. Vai eksistē tāds dokuments kā orgānu donoru apliecība? Kura iestāde to izsniedz, un kāda ir šī dokumenta saņemšanas kārtība?

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Nacionālais veselības dienests
Anna Karolīna Šaule, sabiedrisko attiecību speciāliste

Valsts apdrošina tos orgānu donorus, kuri līdz šim jau ir ziedojuši kādu orgānu un ir reģistrēti Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru reģistrā. Šīm personām tiek izsniegta orgānu donoru apliecība, kuru uzrādot ārstniecības iestādēs persona tiek atbrīvota no pacienta līdzmaksājuma veikšanas.