TĒMA: Nodokļi

Kad jāmaksā nodoklis no ienākumiem, kas gūti darījumos ar akcijām

J
jautā:
11. jūnijā, 2020
Naudiņš

Labdien! Iegādājos uzņēmuma X akciju. Pēc laika es šī uzņēmuma akciju pārdodu ar peļņu, taču nauda paliek biržas kontā, nevis manā bankas kontā, tad ar šo naudu es varu iegādāties uzņēmuma Y akcijas. Vai ienākuma nodoklis jāmaksā tikai par gala ienākumu, kas radīsies, kad pārdošu akciju Y? Vai arī pēc katra atsevišķā pārdošanas darījuma jāveic ienākuma nodokļa iemaksas 20% vērtībā? Kā ir ar taksācijas periodu? Vai ienākumi jādeklarē reizi ceturksnī, arī tad, ja pašreiz netiek maksāts nodoklis un pieder finanšu instrumenti? Paldies!

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par ienākuma gūšanas dienu uzskatāma diena, kad maksātājs saņem naudu, t. i., kad viņam rodas tiesības ar to rīkoties, arī izmantot tālāko darījumu veikšanai.

Ar informāciju par nodokļa maksājumiem no akciju tirdzniecības ienākuma un deklarēšanas nosacījumiem varat iepazīties Valsts ieņēmumu dienesta sniegtajās atbildēs e-konsultācijās “Nodoklis jāmaksā no ienākumiem, kas iegūti akciju pārdošanā” un “Kad jāmaksā nodoklis par iegūto peļņu no vērtspapīriem”.