Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kā rīkoties, ja PNS konta īpašnieks ir miris

J
jautā:
08. jūnijā, 2020
Einārs Treimanis

Mirušai radiniecei uz viņas līdzšinējo adresi pienāk paziņojumi par PNS kontu. Kas man jādara, lai nauda neietu mazumā, kamēr nokārtoju mantojuma tiesības?

A
atbild:
16. jūnijā, 2020
VAS "Latvijas pasts"
Gundega Vārpa, Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Šādā gadījumā jāapmeklē jebkura “Latvijas pasta” nodaļa un, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, jāaizpilda attiecīgs iesniegums par pieteikšanos uz izmaksu no miruša klienta konta. Jāuzrāda arī galvojums, kas nepieciešams, ja nav mantojuma izziņas, un ar ko klients apliecina, ka atmaksās daļu no kontā pieejamās summas, ja uz to pieteiks pretenzijas kāds cits mantinieks.

Jāiesniedz arī radinieka miršanas apliecība, radniecību pamatojošie dokumenti, piemēram, dzimšanas apliecība, laulības apliecība u. tml., kā arī jāsamaksā pakalpojuma maksa 10 eiro.

Ja ir saņemta notāra izsniegta mantojuma izziņa, pasta nodaļā jāaizpilda tikai iesniegums, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāiesniedz mantojuma izziņa.