Palīdzības pabalstu piešķir, kad beidzas bezdarbnieka pabalsta izmaksa

J
jautā:
05. jūnijā, 2020
Mārtiņš

Labdien! Ministru kabinets apstiprināja bezdarbnieka pabalstu izmaksas pagarinājumu uz 4 mēnešiem, ja pabalsta izmaksa beidzas krīzes laikā un darbs nav atrasts. Atradu informāciju: lai pieteiktos, nepieciešams uzrakstīt iesniegumu bezdarbnieka palīdzības pabalsta piešķiršanai. Mans piemērs: bezdarbnieka pabalsts tiek aprēķināts par periodu līdz 9.06.2020., un darbs joprojām nav atrasts. Vai iesniegumu ir iespējams iesniegt jau 05.06.2020.? Kur un kā to precīzi izdarīt elektroniski? Paldies!

A
atbild:
10. jūnijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ilze Paleja, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informācijā par bezdarbnieka palīdzības pabalstu izklāstīts: ja iepriekš piešķirtā bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods beidzas 2020. gada 12. martā vai vēlāk, bet ārkārtējās situācijas radīto apstākļu dēļ nav iespējams atgriezties darbā vai gūt ienākumus no saimnieciskās darbības un saglabājas bezdarbnieka statuss, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai var pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu.

Bezdarbnieka palīdzības pabalstu:

  • piešķir no nākamās dienas, kad beidzas bezdarbnieka pabalsta izmaksa;
  • piešķir un izmaksā uz laiku, ne ilgāku par 4 mēnešiem, un ne ilgāk kā līdz 2020. gada 31. decembrim;

Pabalsta apmērs ir 180 eiro mēnesī, un to pārtrauc izmaksāt, ja zaudēts bezdarbnieka statuss.

Atbildot uz jūsu jautājumu, VSAA Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Ilze Paleja norāda:

“Tiesības uz bezdarbnieka palīdzības pabalstu ir tiem bezdarbnieka pabalsta saņēmējiem, kuriem pabalsta izmaksas periods beidzies 2020. gada 12. martā vai vēlāk.

Ja bezdarbnieks turpina atrasties bezdarbnieka statusā, tad viņam ir tiesības uz bezdarbnieka palīdzības pabalstu 4 mēnešus no nākamās dienas, kad beigusies bezdarbnieka pabalsta izmaksa.

Ja minētā persona atrodas bezdarbnieka statusā, nesaņem valsts pensiju, izdienas pensiju vai apdrošināšanas atlīdzību, tad tai ir tiesības uz bezdarbnieka palīdzības pabalstu no 10.06.2020. līdz 10.10.2020.

Iesniegumu var iesniegt portālā latvija.lv, nosūtīt pa pastu vai atstāt VSAA nodaļās izvietotajās kastītēs: