Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Kultūra

Bibliotēkām jāievēro epidemioloģiskās drošības normas

J
jautā:
20. maijā, 2020
Maiga

Vai bibliotēku darba specifika atšķiras no veikala darba? Kāpēc ministrija neļauj piekļūt grāmatu plauktiem, ja no 18.05. bibliotēkas ir atvērtas, bet ne Aucē?

A
atbild:
22. maijā, 2020

Bibliotēkām Covid-19 pandēmijas ierobežošanas laikā ir noteikts ievērot sociālās distancēšanās pasākumus, kurus īsteno, ņemot vērā apstākļus katrā atsevišķā bibliotēkā, skaidro Slimību profilakses un kontroles centrā. Saskaņā ar Kultūras ministrijas rīkojuma “Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu bibliotēkās” 1.3 punktu bibliotēka izvērtē nepieciešamību un iespēju nodrošināt brīvpieejas krājuma izmantošanu. Tātad bibliotēka, ņemot vērā telpu lielumu, izvietojumu, apmeklētāju skaitu un citus apstākļus, var liegt apmeklētājiem brīvu pieeju grāmatu plauktiem, tā vietā, piemēram, izsniedzot grāmatas pēc pieprasījuma.