TĒMA: Mājoklis

Vai pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs neslēgt tiešo līgumu ar dzīvokļu īpašniekiem

J
jautā:
11. maijā, 2020
Ivars

Labdien! Vai pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs neslēgt tiešo pakalpojuma līgumu ar jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem, kas iegādājušies savus dzīvokļus pēc 2010. gada? Šajā gadā ar visiem dzīvokļu īpašniekiem tika noslēgts tiešo maksājumu līgums starp pakalpojumu sniedzēju un katru dzīvokļa īpašnieku (kas ietvēra pakalpojuma saņemšanas un norēķinu kārtību). Šie līgumi ir spēkā, un dzīvokļu īpašnieki, kuriem ir noslēgts šāds līgums, norēķinās sakaņā ar to vēl tagad. Runa ir par ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojuma sniedzēju – pašvaldības SIA. Māju apsaimnieko dzīvokļu īpašnieku biedrība (18 dzīvokļu māja laukos).

A
atbild:
15. maijā, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu regulē gan nozares speciālie normatīvie akti, gan pašvaldību saistošie noteikumi, gan noslēgtais līgums. Var būt, ka pakalpojumu sniedzošais uzņēmums maina savu līdzšinējo līgumu slēgšanas politiku. Pieļaujama ir situācija, ka daudzdzīvokļu namam ar vienotu mājas ievada uzskaiti pakalpojumu sniedzējs lūdz izvirzīt vienu pilnvaroto personu, kura slēdz vienu pakalpojuma līgumu par klientu objektu (māju) visu mājas dzīvokļu īpašnieku (kopības) vārdā. Šādā situācijā visiem dzīvokļu īpašniekiem būtu jāmaina pakalpojuma līguma nosacījumi.