Kā nokārtot invaliditātes dokumentus pilngadīgai meitai

J
jautā:
07. maijā, 2020
maija

Labdien! Man bērnam jāpagarina invaliditāte, jo viņai paliek 18 gadi, bet es pati atrodos ārzemēs. Bērns atrodas Latvijā kopā ar vecmammu, un viņai nav pilnvaras. Sakarā ar Covid-19 nevaru atbraukt uz Latviju.

A
atbild:
14. maijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērniem  invaliditāti  nosaka  ne  ilgāk  kā  līdz  18  gadu  sasniegšanai. Vecākam vai likumiskajam pārstāvim, lai nebūtu pārtraukums invaliditātes statusā, vēlams atkārtoti iesniegt nepieciešamos dokumentus invaliditātes noteikšanai vismaz mēnesi pirms bērna pilngadības sasniegšanas,  ja  ir  prognoze  par  invaliditātes  turpināšanos.  Šādā gadījumā  dokumentus iesniedz likumiskais pārstāvis, bet lēmumu par invaliditātes noteikšanu izsniedz pašai personai.

Tas, kādi dokumenti nepieciešami, lai pilngadību jau sasniegušai meitai kārtotu invaliditātes turpināšanu šādā situācijā, kas un kā tos tagad var iesniegt, jānoskaidro Valsts darbspējas ekspertīzes ārstu valsts komisijā, izmantojot Jums un meitas vecmammai ērtāko saziņas veidu. Tie norādīti komisijas mājaslapā.

Latvijas zvērinātu notāru pakalpojumi ir pieejami arī attālināti. Informācija ir atrodama vietnē latvijasnotars.lv.