Par signālieroča ievešanu jāinteresējas attiecīgajā valstī

J
jautā:
11. martā, 2020
Toms

Vai Latvijā atbilstoši likumdošanai iegādātu un Valsts policijā reģistrētu 26,5 mm kalibra signālieroci (“raķešpistoli”) un attiecīgo munīciju drīkst ievest kaimiņvalstī? Runa ir par laivu tūrismu jūrā un upēs pie robežas ar Igauniju. Minētais ekipējums ir daļa no glābšanas ekipējuma (signalizēšanai ārkārtas situācijās).

A
atbild:
07. maijā, 2020
Valsts policija
Līna Kaļķe, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Linda Ņikona
LV portāls

Diemžēl uz šo jautājumu nevaram sniegt precīzu atbildi.

Proti, kā informē Valsts policija, personai pašai jāinteresējas par aktuālajiem normatīvajiem aktiem attiecīgajā valstī, kurā ir paredzēts iebraukt vai šķērsot teritoriju, jo katrā valstī ir spēkā savi  tiesību akti.

Atbilstoši Latvijas Republikas Ieroču aprites likuma 65. panta piektajai daļai, šaujamieroci vai pašaizsardzībai klasificētu E kategorijas gāzes ieroci un signālieroci Latvijas teritorijā drīkst izmantot, lai izsauktu palīdzību, brīdinātu par ieroča pielietošanu vai aizbaidītu dzīvniekus.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja kontaktinformāciju var meklēt šeit.