Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Bērna kopšanas atvaļinājumu var izmantot abi vecāki

J
jautā:
13. februārī, 2020
Terēze

Labdien! Ja ģimenē piedzimst viens bērns, bērna kopšanas atvaļinājums tēvam ir 10 dienas. Kā ir tad, ja ģimenei piedzimst dvīņi? Vai bērna kopšanas atvaļinājums pienākas tikai vienam vecākam? Varbūt šajā gadījumā katram vecākam ir tiesības uz to? Paldies!

A
atbild:
25. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu var izmantot abi bērna (bērnu – dvīņu) vecāki pusotra gada apmērā nepārtraukti vai pa daļām, līdz bērns (bērni) sasniedz astoņu gadu vecumu. Šādas tiesības visiem bērnu vecākiem nosaka Darba likuma 156. pants.

Kamēr darbinieks izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu, viņam tiek saglabāta darbavieta. Par bērna kopšanas atvaļinājuma vai tā daļas sākumu un ilgumu darbiniekam ir pienākums rakstveidā paziņot darba devējam vienu mēnesi iepriekš. Laiku, kuru darbinieks pavada bērna kopšanas atvaļinājumā, ieskaita kopējā darba stāžā.