E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 19305
Lasīšanai: 3 minūtes

Ar tiesu izpildītāju ir jākomunicē

J
jautā:
07. februārī, 2020
Diāna

Labdien! Man no konta tika atvilkta alga, kura nemaz nav minimālā. Zvanīju tiesu izpildītājam, viņš teica, ka jāraksta iesniegums, lai atmaksā naudu. Bet man jau mēneša beigās būs jauna alga un atkal tiks atvilkta visa nauda. Jo tad kontā būs ieskaitīta atmaksātā nauda un alga. Kontā atkal būs par daudz naudas līdzekļu. Ko man darīt?

A
atbild:
23. martā, 2020

Labdien! Tiesu izpildītājs ir bloķējis kontu acīmredzot tādēļ, ka neesat savlaicīgi nokārtojusi savas parāda saistības un lieta ir nonākusi līdz tiesu izpildītājam.

Konta bloķēšana notiek saskaņā ar Civilprocesa likuma 599.1  panta nosacījumiem: 1) vēršot piedziņu uz parādnieka naudas līdzekļiem kredītiestādē vai pie cita maksājumu pakalpojumu sniedzēja, tiesu izpildītājs sagatavo un nosūta kredītiestādei vai citam maksājumu pakalpojumu sniedzējam rīkojumu par naudas līdzekļu apķīlāšanu rīkojumā norādītajā apmērā. Rīkojumu saskaņā ar kontu reģistra ziņām par parādnieka atvērtajiem kontiem nosūta attiecīgajai kredītiestādei vai maksājumu pakalpojumu sniedzējam; 2) šā panta pirmajā daļā minētajā rīkojumā tiesu izpildītājs attiecībā uz parādnieku – fizisko personu – vienai no kredītiestādēm vai maksājumu pakalpojumu sniedzējiem norāda šā likuma 1. pielikuma 3. punktā noteikto ierobežojumu (430 eiro).

Ja Jūsu konts ir bloķēts, Jūs varat ar pasi vai personas apliecību bankas filiālē izņemt skaidrā naudā līdz 430 eiro vai pusi no minimālās algas (atkarīgs no parāda veida) mēneša laikā.

Ja tiesu izpildītājs ir vērsis piedziņu uz naudas līdzekļiem, uz kuriem pēc likuma nedrīkst vērst piedziņu, tad Jums tiesu izpildītājs par to ir jāinformē, jo tiesu izpildītājs neredz Jūsu bankas konta saturu.

Naudas līdzekļus, uz kuriem nevar vērst piedziņu, nosaka Civilprocesa likuma 596. pants. Piedziņu nevar vērst uz:

1) atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju slimam bērnam, apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu;

2) kompensācijas izmaksām par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citām kompensācijām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;

3) darbiniekam izmaksājamām summām sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;

4) sociālās palīdzības pabalstiem;

5) bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

Jautājumā par konta apķīlāšanu Jums var ieteikt vērsties pie piedzinēja (kreditora) un mēģināt vienoties, lai konkrētais piespiedu izpildes līdzeklis, konta apķīlāšana, netiek piemērots. Ja piedzinējs tam piekritīs un paziņos tiesu izpildītājam, tiesu izpildītājs varēs nepiemērot attiecīgo izpildu darbību saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta nosacījumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 18 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU