Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai ēku var atzīt par bezsaimnieka mantu

J
jautā:
15. janvārī, 2020
Kārlis

Vai ir iespējams par bezsaimnieka mantu ar tiesas lēmumu atzīt uz pašvaldības zemes esošu ēku un pēc tam to nopirkt Privatizācijas aģentūras izsludinātā izsolē? Ēkai nav īpašuma dokumentu, un pašvaldība tos nevēlas kārtot.

A
atbild:
20. janvārī, 2020
AS "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor"
Guntis Kārkliņš, preses sekretārs

Lai kvalitatīvi atbildētu uz šo jautājumu, būtu jāzina sīkāka informācija par ēkas šībrīža tiesisko statusu. Vēl ir uzsvars uz ieinteresēto personu, jo tā gluži no katra interesenta tiesa pieteikumu diez vai pieņems. Parasti šim statusam atbilst pašvaldība kā nekustamā īpašuma nodokļa kreditors.