Lasīšanai: 1 minūte

Personiskas saistības netiek pārņemtas ar mantojumu

J
jautā:
12. novembrī, 2019
Alexandra

Labdien! Tēvs pēc laulības šķiršanas nebija maksājis uzturlīdzekļus saviem bērniem, līdz ar to uzturlīdzekļus maksāja valsts. Tēvam izveidojās uzturlīdzekļu parāds, viņš nomira, un bērniem pēc tēva nāves ir palicis viņa nekustamais īpašums. Vai bērniem būs jāmaksā šis parāds valstij, proti, vai valsts var vērst piedziņu uz nekustamo īpašumu? Paldies!

A
atbild:
09. decembrī, 2019

Šāda saistība ir uzskatāma par personisku saistību.

Civillikuma 705. panta normas nosaka: ar mantojuma iegūšanu līdz ar mantojuma atstājēja tiesībām (702. pants un turpmākie panti) uz mantinieku pāriet arī visas viņa saistības, izņemot personiskās.

Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija mums paskaidroja, ka šādos gadījumos lieta tiek izbeigta.