Atlaišanas pabalsta apmērs

J
jautā:
03. septembrī, 2019
Sanita

Pašvaldības uzņēmumā strādāju vairāk nekā 25 gadus. Visā laika posmā pirms 9 gadiem bija 2 nedēļu pārtraukums kopējā darba stāžā sakarā ar amata maiņu. Tad netika izmaksāts pabalsts, tikai atvaļinājuma kompensācija. Tagad tiek likvidēta štata vienība. Vai atlaišanas pabalsta aprēķināšanai šo pārtraukumu var uzskatīt par spēkā esošu un stāžu rēķina no pēdējā līguma vai tomēr ņem vērā kopējo darba stāžu?
Atlaišanas pabalsts pienākas 2 vai 4 vidējo algu apmērā?

A
atbild:
11. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

No 2005. gada Darba likuma (DL) 112. pants paredz, ka atlaišanas pabalsta apmērs ir tieši saistīts ar darbinieka stāžu pie konkrētā darba devēja un darbinieka vidējās izpeļņas aprēķinu uz konkrēto laiku.

Ja uzņēmumā esat nostrādājusi vairāk par 25 gadiem un Jūsu darba līgumā vai uzņēmuma darba koplīgumā nav noteikts lielāks atlaišanas pabalsts, tad atbilstoši darba devēja uzteikuma pamatojumam  sakarā ar darbinieku skaita samazināšanu/amata vietas likvidāciju (atbilstoši  DL 101. panta  pirmās daļas 9. punktam) Jums jāizmaksā atlaišanas pabalsts četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.