E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17747
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Ar mājokli pašvaldība palīdz likumā noteiktos gadījumos

J
jautā:
13. augustā, 2019
Viktorija

Mani vecāki zaudēja dzīvokli parādu dēļ. Tas notika pirms 15 gadiem, kad es biju nepilngadīga. Kopš tā laika mums nav sava dzīvokļa, nav arī iespējas to nopirkt. Vai es varu iestāties rindā uz dzīvokļa saņemšanu? Ja varu, kas man jādara?

A
atbild:
16. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” nosaka tās iedzīvotāju grupas, kuras pašvaldība nodrošina ar dzīvojamo telpu.

Likuma 13. pantā noteiktas personas, kurām neatliekami sniedzama palīdzība (personas mājoklis ir cietis terora aktā, avārijā u. c. nelaimēs).

Pašvaldība pirmkārt nodrošina ar dzīvojamo telpu (14. pants) personas, kurām saskaņā ar likumu “Par dzīvojamo telpu īri” sniedzama palīdzība gadījumos, ja tās tiek izliktas no īrētās dzīvojamās telpas un ja tās ir:

  • maznodrošinātas personas, kuras sasniegušas pensijas vecumu vai ir personas ar invaliditāti;
  • maznodrošinātas personas, ar kurām kopā dzīvo un kuru apgādībā ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, aizgādnībā esoša persona, maznodrošināta pensijas vecumu sasniegusi persona vai maznodrošināta persona, kura ir persona ar invaliditāti;
  • pašvaldības teritorijā dzīvojošas citas personas, kuras pieder pie tās pašvaldības domes noteiktās personu kategorijas, kurām pašvaldība sniedz palīdzību, ja tās tiek izliktas no īrētās dzīvojamās telpas.

Vēl ir vairākas citas situācijas, kurās pašvaldība sniedz palīdzību, un galvenokārt tiesības uz palīdzību ir maznodrošinātām personām.

Pašvaldības dome savos saistošajos noteikumos var noteikt arī citas personu kategorijas, kuras nav minētas šā likuma 13. un 14. pantā un kurām sniedzama palīdzība, izīrējot dzīvojamo telpu.

Detalizēta kārtība tiek noteikta pašvaldības saistošajos noteikumos.

Par iespējām tikt uzņemtiem rindā uz dzīvojamo telpu ir jāinteresējas pašvaldībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU