Lasīšanai: 1 minūte

Saistību piespiedu izpilde

J
jautā:
12. augustā, 2019
Valentina

2017. gadā aizdevu naudu privātpersonai. Līdz šim brīdim sazinos ar šo personu un katru mēnesi saņemu solījumus parādu atdot. Vairs neticu solījumiem un vēlos atgūt parādu likumīgā ceļā ar tiesībsargājošo institūciju palīdzību. Kur man vajadzētu vērsties?

A
atbild:
13. augustā, 2019

Jūsu aprakstītajai situācijai ir civiltiesiska strīdu risināšanas daba, t. i., šis strīds ir pakļauts vispārīgās jurisdikcijas tiesai, ja puses nav vienojušās citādi (piemēram, ja aizdevuma līgums neparedz citu strīdu risināšanas piekritību vai noteiktu tiesu, kurā risināmi strīdi).

Tādējādi Jums kā aizdevējam ir tiesības celt prasību tiesā atbilstoši parādnieka deklarētās dzīvesvietas adreses tiesu piekritībai (Civilprocesa likuma 26. pants). Prasības pieteikums jālūdz sagatavot kādam juristam vai advokātam.