Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Politika

Valsts amatpersonas uzņēmumam nav aizliegts ziedot labdarībai

J
jautā:
09. augustā, 2019
Edvīns

Esmu pašvaldības deputāts, un man pieder uzņēmums (SIA). Vai tas nebūs interešu konflikts, ja daļu peļņas nodokļa es ziedošu labdarības iestādei?

A
atbild:
19. augustā, 2019

Atbilstoši likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” (IKNL) 1. panta piektajam punktam interešu konflikts ir situācija, kurā valsts amatpersonai, pildot valsts amatpersonas amata pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas ar valsts amatpersonas amatu saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses.

IKNL nav paredzēti ierobežojumi vai aizliegumi valsts amatpersonai būt SIA dalībniekam (īpašniekam), kas veic ziedojumus labdarības iestādei.