Lasīšanai: 1 minūte

Pārpilnvarojuma apjomu nosaka pārvaldīšanas līgumā

J
jautā:
06. augustā, 2019
Veronika

Labdien! Vai pārvaldnieks, kas darbojas, pamatojoties uz pilnvarojuma līgumu, savas pārvaldnieka pilnvaras var nodot kādai citai personai, pilnvarojot to rīkoties un atbildēt savā vārdā? Pārvaldnieka pilnvarojuma līgumā ir paredzēts, ka viņam ir tikai tiesības piesaistīt speciālistus.

A
atbild:
07. augustā, 2019

Saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 11. panta 2. daļas 10. punktu, kas regulē pārvaldīšanas līguma nosacījumus, pārvaldīšanas līgumā iekļaujams pārpilnvarojuma apjoms, ja līdzēji vienojas par pārvaldīšanas uzdevuma tālākdošanu.

Tas nozīmē – ja pārvaldniekam ar pārvaldīšanas līgumu tieši nav deleģētas tiesības nodot savu funkciju pildīšanu citam personām, tad šādas darbības nav tiesiskas.