E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17664
Lasīšanai: 2 minūtes

Mutvārdu iesniegums un atbilde uz to

J
jautā:
04. augustā, 2019
Liene

Labdien! Vēlētos noskaidrot, vai privātpersona var iesniegt iesniegumu mutiski pa tālruni, nenorādot savu vārdu, uzvārdu un adresi? Vai šajā gadījumā valsts iestādei ir jāsniedz rakstiska atbilde?

A
atbild:
07. augustā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbildi uz privātpersonas iesniegumu var sniegt, ja iestādei ir pietiekama informācija par iesnieguma iesniedzēju: kam tā sniedzama un uz kādu adresi nosūtāma.

Tiesiskā kārtība iesnieguma iesniegšanai atrodama Iesniegumu likuma 3. pantā. Tā paredz, ka privātpersona iesniegumu iesniedz iestādei, kuras kompetencē ir izskatīt iesniegumu pilnībā vai kādā tā daļā.

Iesniegumā ir norādāmas ziņas par tā iesniedzēju (fiziskajai personai – vārds un uzvārds, kā arī adrese un, ja nepieciešams, citas ziņas, kas palīdz sazināties ar iesniedzēju; juridiskajai personai – nosaukums un juridiskā adrese).

Iesniegumu var iesniegt rakstveidā, elektroniskā veidā vai izteikt mutvārdos. Mutvārdos izteiktu iesniegumu, ja nepieciešams, privātpersonas klātbūtnē noformē rakstveidā, tā iesniedzējam izsniedzot kopiju.

Savukārt 5. pants, kas nosaka atbildes sagatavošanu un sniegšanu, paredz, ka privātpersonu šajā likumā noteiktajos gadījumos informē saskaņā ar Paziņošanas likuma 4. pantufiziskajai personai dokumentu paziņo uz deklarētās dzīvesvietas adresi vai deklarācijā norādīto papildu adresi. Dokumentu var paziņot uz citu adresi, ja adresāts norādījis uz objektīviem apstākļiem, kādēļ tas nepieciešams. Adresātam ir pienākums būt sasniedzamam norādītajā adresē.

7. pants paredz gadījumus, kad iestāde ir tiesīga atstāt iesniegumu bez izskatīšanas, arī tad, ja iesniegumā nav norādīts iesnieguma iesniedzējs (fiziskajai personai – vārds, uzvārds un adrese; juridiskajai personai – nosaukums un juridiskā adrese).

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 101 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU