Lasīšanai: 1 minūte

Vai ar pašvaldību jāsaskaņo nomnieka palīgēkas būvniecība

J
jautā:
01. augustā, 2019
Andrejs

Esmu viens no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašniekiem (zeme zem mājas pieder pašvaldībai). Esam noslēguši ar Jelgavas novada pašvaldību apbūves zemes nomas līgumu. Vai Jelgavas novadam ar nomniekiem ir jāsaskaņo viena nomnieka palīgēkas būvniecība uz nomas zemes (daudzdzīvokļu mājas pagalmā)?

A
atbild:
02. augustā, 2019
Jelgavas novada pašvaldība
Dace Kanepone, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ja daudzdzīvokļu mājas īpašniekiem noslēgts zemes lietošanas līgums ar zemes īpašnieku un tajā paskaidrota zemes lietošanas kārtība, tad ar pārējiem nomniekiem skaņojums nav nepieciešams. Ja nomas līgumā nav paskaidrota zemes lietošanas kārtība, tad nepieciešams pārējo zemes nomnieku skaņojums.​