TĒMA: Nodokļi

Prasības attaisnojuma dokumentiem noteiktas Grāmatvedības likumā un noteikumos

J
jautā:
16. aprīlī, 2019
Maija

Vai degvielas iegādes čekam nepieciešams DUS zīmogs?

A
atbild:
07. maijā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par grāmatvedību” 7. panta pirmajā daļā noteikts, ka grāmatvedības reģistros izdara ierakstus, kas pamatoti ar attaisnojuma dokumentiem. Attaisnojuma dokuments ir dokuments, kurš apliecina uzņēmuma saimnieciskā darījuma esamību un kurā ietverti obligāti uzrādāmie dokumenta rekvizīti un informācija par saimniecisko darījumu.

Naudas izdevumu dokumentos jābūt saprotamai informācijai, par ko nauda maksāta. Lai kases čeku, kuram nav visu rekvizītu, uzskatītu par attaisnojuma dokumentu, pārdevējam vai pakalpojumu sniedzējam papildus jānoformē, piemēram, kvīts, kurā kā papildu rekvizītus norāda kases čeka datumu un numuru, vai arī jāizdara papildu ieraksts pašā kases čekā, norādot nepieciešamos rekvizītus un ierakstu veikušās personas uzvārdu, ierakstu apliecinot ar parakstu un spiedogu, kurā norādīts EKA lietotāja nosaukums, nodokļu maksātāja reģistrācijas numurs un juridiskā adrese (Ministru kabineta noteikumu Nr. 585 “Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju” 8.1 punkts).

Kā jābūt noformētam konkrētajam čekam, jājautā tam, kam šis dokuments iesniedzams.