Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Bērnu skaits neietekmē pensijas apmēru

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Jolanta

Man ir trīs bērni. Vai, aprēķinot pensiju, tas tiks ņemts vērā? Vai ir kāda nozīme bērnu skaitam ģimenē?

A
atbild:
11. aprīlī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ir pieci un vairāk bērnu, tad var izmantot tiesības pensionēties piecus gadus ātrāk, ja apdrošināšanas stāžs ir vismaz 25 gadi. Taču bērnu skaits neietekmē pensijas apmēru.

Aprēķinot vecuma pensiju, ņem vērā pensijas pieprasītāja:

  • uzkrāto pensijas kapitālu laikā no 1996. gada 1. janvāra līdz pensijas piešķiršanas mēnesim;
  • vidējo apdrošināšanas iemaksu algu laikā no 1996. gada janvāra līdz 1999. gada decembrim;
  • apdrošināšanas stāžu līdz 1995. gada 31. decembrim.