Lasīšanai: 1 minūte

Aizliegums iegūt tiesības neattiecas uz velosipēda vadīšanas tiesībām

J
jautā:
01. aprīlī, 2019
Līga

Vai laikā, kad iestājies automašīnas vadīšanas liegums (administratīvais sods), ir tiesības iegūt velosipēda vadīšanas tiesības?

A
atbild:
01. aprīlī, 2019
Linda Balode
LV portāls

Aizlieguma noteiktu laiku iegūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības laikā var iegūt velosipēda vadītāja apliecību.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 29.2 panta pirmā daļa paredz, ka aizliegumu noteiktu laiku iegūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības piemēro transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem nav šo tiesību un kuri izdarījuši pārkāpumu, par ko paredzēta transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana. Vienlaikus tajā skaidrots, ka šis aizliegums attiecas uz visām transportlīdzekļu kategorijām, izņemot velosipēdu, neatkarīgi no tā, ar kuras kategorijas transportlīdzekli pārkāpums izdarīts.

Sīkāku informāciju par velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu var meklēt Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā.