Lasīšanai: 1 minūte

Svarīgākais – kādi remontdarbi iecerēti

J
jautā:
06. martā, 2019
Zane

Labdien! Vai cilvēks drīkst veikt remontu savā īpašumā, izmantojot savas firmas pakalpojumus? Vai viņš ir tiesīgs pats ar sevi slēgt līgumu?

A
atbild:
20. martā, 2019
ZAB "Kalniņa, Lapsa un partneri"
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts

Ja remontdarbus veic fiziskā persona savām vajadzībām (saimnieciskā kārtā), speciālu atļauju nevajag un persona pati ir par visu atbildīga.

Ja tiek noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu, tad šai juridiskai personai (kapitālsabiedrībai) ir jābūt būvkomersantam.

Svarīgākais šādā situācijā ir, kādi darbi iecerēti. Ja tie ir būvdarbi, kurus veic būvlaukumā, vai būvē, lai radītu būvi, novietotu iepriekš izgatavotu būvi vai tās daļu, pārbūvētu, atjaunotu, restaurētu, iekonservētu, nojauktu būvi vai ierīkotu inženiertīklu, tad jārīkojas atbilstoši Būvniecības likumam un ar to saistītajiem MK noteikumiem. Tie ir galvenie nosacījumi.

Uz visiem neskaidrajiem jautājumiem saistībā ar remontdarbiem atbildes var gūt vietējā būvvaldē.