Ievešana nekustamā īpašuma valdījumā

J
jautā:
07. janvārī, 2019
Edgars V.

Labdien! Pēc tam, kad izsolē iegūts īpašums, jaunais īpašnieks drīkst tajā uzturēties/ieiet bez ievešanas valdījumā, ja nekustamais īpašums ir atbrīvots? Ja jā, kam būtu jāpievērš uzmanība (piem., liecinieki pie durvju atvēršanas utt.)?

A
atbild:
10. janvārī, 2019

Ja Jūs varat ar iepriekšējo īpašnieku vienoties par labprātīgu nekustamā īpašuma atbrīvošanu un nodošanu, tad noteikti vajadzētu sastādīt pieņemšanas-nodošanas aktu. Tajā būtu jāfiksē telpu vizuālais tehniskais stāvoklis, skaitītāju rādījumi. Aktā var norādīt, ka pusēm vienai pret otru nav juridiska rakstura pretenziju, ka tiek nodotas īpašuma atslēgas, kā arī var pieaicināt pāris lieciniekus parakstīt aktu. Vecajam īpašniekam aktā var lūgt informēt un norādīt, ka viņš apliecina, ka nav noslēgti kādi apgrūtinoša rakstura līgumi (nekustamā īpašuma īres, nomas).

Ja neizdodas vienoties par labprātīgu īpašuma nodošanu, tad veikt ievešanu nekustamā īpašuma valdījumā ir jāpieaicina tiesu izpildītājs, un tas notiek saskaņā ar Civilprocesa likuma noteikumiem.

Par saistītajiem jautājumiem sakarā ar ievešanu valdījumā iesakām Jums izlasīt skaidrojumu Jaunā īpašnieka ievešana nekustamā īpašuma valdījumā.