Tiesības uz apmaksātu atvaļinājumu vai bezalgas atvaļinājumu

J
jautā:
12. novembrī, 2018
Anna

Labdien! Sakiet, lūdzu, ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu drīkst prasīt pēc nostrādātiem 6 mēnešiem, bet vai ir iespējams lūgt 2 nedēļu atvaļinājumu pēc nostrādātiem 4 mēnešiem, ja man der arī neapmaksāts atvaļinājums, vai pastāv tāda iespēja? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
21. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba devēja apmaksātu atvaļinājumu darbinieks ir tiesīgs prasīt, ja ir nostrādāti pilni seši mēneši. To paredz Darba likuma 150. panta trešā daļa.

Atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas jeb tā saucamo bezalgas atvaļinājumu darbiniekam nepieciešamības gadījumā ir tiesības prasīt arī ātrāk nekā pēc sešu mēnešu darba. Par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu ir jāraksta iesniegums.

To, vai šādu atvaļinājumu darbiniekam piešķirt, izlems darba devējs, izvērtējot iespējas. Likums darba devējam kā obligātu pienākumu bezalgas atvaļinājumu piešķirt uzliek tikai atsevišķās situācijās, piemēram, sakarā ar bērna adopciju vai Zemessardzes dienesta pienākumu izpildi.