Nekustamā īpašuma lietošanas mērķa maiņa

J
jautā:
01. novembrī, 2018
Jānis

Vai pašvaldība drīkst bez manas piekrišanas mainīt nekustamā īpašuma lietošanas mērķi no lauksaimniecības zemes uz apbūves zemi un pagaidu sakņu dārziem, pamatojoties uz teritoriālo plānojumu?

A
atbild:
02. novembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Teritorijas plānojumu izstrādā un apstiprina vietējā pašvaldība.

Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanu regulē Ministru kabineta 2006. gada 20. jūnija noteikumi  Nr. 496 “Nekustamā īpašuma lietošanas mērķu klasifikācija un nekustamā īpašuma lietošanas mērķu noteikšanas un maiņas kārtība”.

Atbilstoši noteikumiem lietošanas mērķa noteikšanu vai maiņu var ierosināt valsts vai pašvaldības institūcija.

Nekustamā īpašuma īpašniekam Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā un termiņos ir tiesības apstrīdēt lēmumu par noteikto lietošanas mērķi un tam piekrītošo zemes platību vai par atteikumu mainīt iepriekš noteikto lietošanas mērķi un tam piekrītošo zemes platību.