Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Pirmsskolas pedagoga darba slodze

J
jautā:
01. oktobrī, 2018
Linda

MK noteikumi Nr. 445 pedagogam ar pilnu slodzi paredz 36 kontaktstundas nedēļā ar bērniem un četras sagatavošanās stundas. Tas nozīmē, ka man dienā būtu jāstrādā septiņas stundas, bet man tā nav, ir astoņas kontaktstundas dienā, un kur paliek sagatavošanās? Kā risināt šo lietu ar darba devēju?

A
atbild:
25. oktobrī, 2018

Pirmsskolas skolotāja darba slodze nedēļā ir 40 darba stundas, kas ir Darba likumā noteiktais normālais darba laiks. Līdz ar to pirmsskolas skolotājs nevar strādāt vairāk par vienu slodzi. Ja tas kaut kādu iemeslu dēļ notiek, tad saskaņā ar Darba likumu par katru stundu, kas pārsniedz 40 darba stundas nedēļā, darba devējam ir jāmaksā dubultā – kā par virsstundu darbu.