E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15185
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Cik bieži jāveic siltumenerģijas skaitītāju verifikācija

J
jautā:
04. septembrī, 2018
Egita

Man dzīvoklī ir uzstādīts siltumenerģijas skaitītājs, kura derīguma termiņš ir noteikts 2 gadi, un pēc tam jāveic tā verifikācija. Sakiet, kas nosaka, kad jāverificē siltumenerģijas skaitītāji daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem, kas par to maksās? Vai var likt iedzīvotājam par to maksāt, ja mājai nav uzkrājuma, par ko veikt verifikāciju? Vai obligāti būtu jāveic aptauja par siltumenerģijas skaitītāju nomaiņu dzīvokļos? Paldies!

A
atbild:
07. septembrī, 2018

Saskaņā ar likuma “Par mērījumu vienotību” (turpmāk – likums) 7. panta pirmo daļu tiek noteiktas jomas, kurās lieto valsts metroloģiskai kontrolei pakļautos mērīšanas līdzekļus, savukārt likuma 7. panta otrā daļa paredz, ka valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu, norādot to pirmreizējo verificēšanu, kā arī atkārtotās verificēšanas periodiskumu, apstiprina Ministru kabinets. Minētais mērīšanas līdzekļu saraksts un to verifikācijas periodiskums noteikts Ministru kabineta 2007. gada 9. janvāra noteikumos Nr. 40 “Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu” (turpmāk – noteikumi), un atbilstoši to pielikuma 7. punktam siltumenerģijas skaitītājiem tiek noteikts 2, 4 vai 8 gadu verifikācijas periodiskums atkarībā no to nominālā diametra.

Ņemot vērā minēto, norādām, ka tiem siltumenerģijas skaitītājiem, kas tiek izmantoti kādā no likuma 7. panta pirmajā punktā minētajām jomām (tirdzniecības operācijas, energoresursu uzskaite), atkārtota verifikācija ir jāveic atbilstoši noteikumos noteiktajam periodiskumam.

Normatīvie akti savukārt neregulē jautājumu par personu, kurai būtu jāveic siltumenerģijas skaitītāju verifikācija. Šeit svarīgi saprast, vai ir pieņemts dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par šo skaitītāju uzstādīšanu, kā arī jāņem vērā apstākļi, kādos uzstādīts skaitītājs. Parasti siltumenerģijas skaitītāji tiek uzstādīti vienlaikus visos dzīvokļos un veido vienotu aprēķinu sistēmu dzīvojamā mājā. Šādos gadījumos verifikācija jāveic vienlaicīgi visiem skaitītājiem, un attiecīgi dzīvokļu īpašnieku kopībai laicīgi jāieplāno nepieciešamie līdzekļi šā darba veikšanai.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 62 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU