E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15131
Lasīšanai: 3 minūtes
1
12
1
12

Ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšana

Publicēts pirms 6 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. augustā, 2018
Mārtiņš

Vēlos noskaidrot, vai man var "piešūt" pantu par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, ja cietusī persona teica: "Brauc prom!", bet pēc tam izsauca policiju uz notikuma vietu? Kameru konkrētajā vietā nebija, nekādu ierakstu nav.

A
atbild:
28. augustā, 2018
Valsts policija
Līna Kaļķe, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Jebkurā gadījumā transportlīdzekļa vadītājam ir jārīkojas saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) prasībām.

CSN  nosaka transportlīdzekļa vadītāja rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma, proti, minēto noteikumu 39. punkts paredz: “Ja ceļu satiksmes negadījumā ir cietuši cilvēki vai nodarīti bojājumi trešās personas mantai (par trešās personas mantu uzskatāms ceļu satiksmes negadījumā iesaistītais transportlīdzeklis, kura īpašnieks nav transportlīdzekļa vadītājs), kā arī tad, ja transportlīdzekļiem radušies bojājumi, kuru dēļ ar tiem nevar vai tiem aizliegts braukt, transportlīdzekļa vadītājs: (..) par ceļu satiksmes negadījumu paziņo policijai un, ja nepieciešams, glābšanas dienestam un tālāk rīkojas pēc to norādījumiem.”

Savukārt CSN 40. punkts nosaka: “Ja ceļu satiksmes negadījumā nav cietuši cilvēki, nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, kā arī transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem aizliegts braukt, transportlīdzekļa vadītājs nekavējoties apstājas un paliek negadījuma vietā iededz avārijas gaismas signalizāciju un uzstāda avārijas zīmi, bet, ja tas nav iespējams, citādā veidā brīdina pārējos ceļu satiksmes dalībniekus par ceļu satiksmes negadījumu, kā arī vienojas ar otru ceļu satiksmes negadījumā iesaistītā transportlīdzekļa vadītāju par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem, aizpilda saskaņoto paziņojumu un, neziņojot policijai par negadījumu, atstāj negadījuma vietu.”

Saskaņā ar CSN 41.,41.1.,41.2. punktu, ja ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīti vairāk nekā divi transportlīdzekļi vai transportlīdzekļu vadītāji nespēj vienoties un aizpildīt saskaņoto paziņojumu, par ceļu satiksmes negadījumu ir jāziņo policijai.

CSN 43. punkts paredz: “Ja ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīts tikai viens transportlīdzeklis, nav cietuši cilvēki un nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, transportlīdzekļa vadītājs drīkst atstāt negadījuma vietu, neziņojot policijai par negadījumu.”

Ņemot vērā, ka nav zināmi ceļu satiksmes negadījuma lietas apstākļi, vadītājam, notiekot ceļu satiksmes negadījumam, jārīkojas atbilstoši iepriekš norādītajām CSN prasībām.

Vienlaikus informējam, ka atbildība par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma ir noteikta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.16 panta piektajā daļā, proti, velosipēda un mopēda vadītājam uzliek naudas sodu no 7 līdz 55 eiro, cita transportlīdzekļa vadītājam – 70–700 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas.

Labs saturs
12
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 69 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas