TĒMA: Tieslietas

Vai var pirkt un ieķīlāt īpašumu, izmantojot līdzekļus, ko mantojis bērns

J
jautā:
15. februārī, 2018
Astra

Labdien! Vēlos iegādāties dzīvokli uz kredīta, kurā 60% jaunā īpašuma vērtības nosegšanai tiktu izmantots nepilng. personas mantota nauda. Pārējo summu segtu no kredīta, kā ķīlu izmantojot īpašumu, ko vēlas iegādāties. Banka vēlas, lai īpašums ir uz bērna vecāku (kredītņēmēja) vārda, savukārt Bāriņtiesa grib, lai jauniegādātāis īpašums ir uz bērna vārda. Ir iespējams kompromiss? Vai bāriņtiesa var atļaut ieķīlāt īpašumu, apgrūtinot to ar kredītsaistībām, ja tiek izmantota bērna mantojuma nauda? Vai var bāriņtiesa piekāpties, lemjot, ka var šādā veidā apgrūtināt īpašumu, ja tādējādi bērns iegūst savu privāto telpu (istabu)?

A
atbild:
16. martā, 2018
Līga Pauliņa
LV portāls

Saskaņā ar Bāriņtiesu likuma 4. pantu, kas noteic bāriņtiesas darbības principus, bāriņtiesa prioritāri nodrošina bērna vai aizgādnībā esošās personas tiesību un tiesisko interešu aizsardzību. Aprakstītajā situācijā bāriņtiesa varētu lemt dažādi, izvērtējot visus lietas apstākļus, kas jautājumā nav atspoguļoti.

Jebkurš no aprakstītajiem risinājumiem ir iespējams, ja pienācīgā kārtā tiek aizsargātas bērna intereses.