Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam īpašniekam

J
jautā:
24. jūlijā, 2017
Līga

Labdien! Nopirku izsolē dzīvokli, tagad, slēdzot līgumu ar apsaimniekotāju, man liek parakstīt vienošanos par to, ka man jāsedz mājas renovācijas izmaksas. Vai uz mani kā jauno īpašnieku to var attiecināt?

A
atbild:
01. augustā, 2017
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam
Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Jā, arī uz Jums attiecināms pienākums segt mājas renovācijas izmaksas, skaidro Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš. Tā kā par daudzdzīvokļu mājas renovāciju kopsapulcē pieņem lēmumu un nobalso vairākums dzīvokļu īpašnieku, šis lēmums ir saistošs ikvienam no viņiem. To nosaka Dzīvokļa īpašuma likuma 10. pants: dzīvokļa īpašnieka pienākums ir pildīt dzīvokļu īpašnieku kopības pieņemtos lēmumus.