Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Plānotā IIN likme izīrētājiem, kas nav reģistrējuši saimniecisko darbību

J
jautā:
13. jūlijā, 2017
Jūlija

Labdien! Jautājums par 2018. gada nodokļu reformu. Vai IIN likme kapitāla pieaugumam 20% tiks attiecināta arī uz ieņēmumiem no privāta nekustāmā īpašuma izīrēšanas, ja līgums ir reģistrēts VID, bet īpašnieks nav saimnieciskās darbības veicējs?

A
atbild:
14. jūlijā, 2017
Finanšu ministrija
Aleksis Jarockis, Komunikācijas departamenta direktors

Ienākums no nekustamā īpašuma izīrēšanas, ja fiziskā persona nav reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs, bet ir informējusi VID par noslēgto līgumu, tāpat kā iepriekš, tiks aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi 10% apmērā.

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” plānoti grozījumi, kas paredz, ka maksātājs turpmāk būs tiesīgs gūtos ieņēmumus no iznomāšanas vai izīrēšanas neuzskaitīt ieņēmumu uzskaites reģistrā, ja visi šie ieņēmumi tiks gūti tikai bezskaidras naudas veidā (ieskaitīti bankas kontā).