Lasīšanai: 1 minūte

Sarakste sociālajos tīklos var būt pierādījums tiesvedības procesā

J
jautā:
20. aprīlī, 2017
Liene

Labdien! Vai civillietā kā lietiskie pierādījumi var kalpot sarakste sociālajos tīklos? Kā šie pierādījumi ir iesniedzami?

A
atbild:
26. aprīlī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu padome
Dāvis Volksons, zvērināts advokāts

Sarakste sociālajos tīklos var kalpot kā pierādījums lietā. Saskaņā ar Civilprocesa likuma 94. un 95. pantu tiesa lems par attiecīgās sarakstes pieļaujamību un attiecināmību uz konkrēto tiesā izskatāmo strīdu. Saskaņā ar Civilprocesa likuma 97. pantu tiesa novērtē pierādījumus pēc savas iekšējās pārliecības. Sarakste sociālajos tīklos nebūtu atzīstama par lietisko pierādījumu, bet gan par rakstveida pierādījumu, un tas būtu jānoformē izdrukas veidā.