Lasīšanai: 1 minūte

Par kavējuma naudas apmēru var vērsties tiesā

J
jautā:
07. aprīlī, 2017
MAIRA EIHE

Man ir sen iekrājies dzīvokļa parāds. Nu jau labu laiku nekavēju maksājumus, un pamazām sedzas pamatsumma, bet rēķinā katru mēnesi parādās kavējuma nauda, kura ir jau 4 reizes pārsniegusi pamatsummu, līdz ar to parāds pieaug, nevis samazinās. Kā lai es ar to tieku galā?

A
atbild:
28. aprīlī, 2017
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam
Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas (LNĪPA) vadītājs Vitolds Peipiņš situāciju komentē šādi: „Ja dzīvokļa īpašnieks pamatparādu uzreiz nespēj samaksāt, tad patiešām katrs maksājums aiziet kavējuma naudas segšanai. Ja kavējuma nauda ir tik ļoti uzblīdusi, tad šo problēmu ir lietderīgi risināt tiesas ceļā. Tad iespējams lēmums, ka tik augsti soda procenti ir pretrunā ar likumu, jo kavējuma procenti jeb kavējuma nauda nedrīkst pārsniegt parāda pamatsummu.”

Plašāka konsultācija par to, kā rīkoties, pieejama LNĪPA.