TĒMA: Nodokļi

Darba devēja piešķirtajam pabalstam par bērnu invalīdu nodokļi ir jāpiemēro

J
jautā:
07. decembrī, 2016
Daina Saulīte

Man ir bērns invalīds. Darbavietā (valsts iestāde) katru gadu varu lūgt pabalstu par bērnu invalīdu, kas iekšējā normatīvajā aktā ir atrunāts šādi: "...vienu reizi kalendārā gada laikā piešķir pabalstu 142,29 eiro apmērā darbiniekam, kura apgādībā ir bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam." Nekad šo summu neizmaksā pilnā apmērā, bet no tās ietur nodokļus, vai tā drīkst? Paldies par atbildi!

A
atbild:
20. decembrī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu darba devējs, ieturot nodokļus no šī pabalsta,  rīkojas atbilstoši normatīvajā regulējumā noteiktajam. Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 3. panta pirmā daļa paredz, ka ar nodokli tiek aplikts nodokļa maksātāja taksācijas perioda (kalendārā gada) apliekamo ienākumu apjoms. Algas nodokļa objekts ir maksātāja mēneša apliekamie ienākumi.

Likuma 9. pantā ir minēti to ienākumu veidi, kas nav pakļauti nodokļu piemērošanai. Darbavietas izmaksātais ikgadējais pabalsts par bērnu invalīdu nav to skaitā.