Atņemtās tiesības ātrāk atgūt nav iespējams

J
jautā:
22. novembrī, 2016
Arina Griskjane

Dobrij denj. Skazite pozalujsta, vozmozno li vernutj voditeljskije prova po isteeniju bolej 4asti sroka, jesli bili otnjati za vozdenije v ne rezvom vide? 6 sentjabrja 2015 goda u muza otnjali prava, vse deneznije 6trafi opla4eni, 10 sutok tak ze on otsidel v izoljatore. Muz rabotajet na zavode svars4ikom v Daugavpilse, a zivjom mi v Silene. Eto 25 km ot goroda. U nas malenkij rebjonok 2.4 godika. Ja bezrabotnaja, ne imeju vozmoznosti ustroica na rabotu. tak kak sadik u nas s trjoh let i rebjonka smotretj ne komu. muz jedinstvennij obespe4ivajusj4ij na6u semju 4 elovek. Jego rabo4ij denj na4inajeca i zakan4ivajeca s 7.00 do 17.30. Samij pervij avtobus kotorij idjot iz Silene do Daugavpilsa eto 6.55. On ne uspevajet popastj vovremja na rabotu. i poslednij iz Daugavpilsa v Silene idjot 17.35. To jestj dobraca posle raboti do avtostancii on toze nikak ne uspevajet. Tak ze po grafiku on rabotajet nedelju v no4nije smeni, nedelju v dnevnije smeni. U nas malenjkij rebjonok i 4tobi vozitj muza, prihodica iskatj ljudej, kotorije prismatrivali bi za rebjonkom. zabiratj muza no4ju s no4noj smeni v 3.00 net vozmoznosti. Perejehatj zitj v Daugavpils tak ze net finansovoj vozmoznosti. Skazite pozalujsta, vozmozno li v svjazi so sloziv6ejsa situacijej sud vernjot ran6e sroka voditeljskije prava muzu?

A
atbild:
23. novembrī, 2016
Elīna Gulbe
LV portāls

Normatīvie akti neparedz iespēju atņemtās tiesības atgūt pirms soda termiņa beigām.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 103 “Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība” 39. punkts nosaka, ka pēc soda izciešanas, gadījumā, ja “personai ir atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz gadu vai ilgāk, vai ja transportlīdzekļu vadīšanas tiesības ir atņemtas par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, persona, lai atjaunotu vadītāja tiesības, nokārto B kategorijai atbilstošu teorētisko un vadīšanas eksāmenu vienā no CSDD nodaļām, kurā šos eksāmenus pieņem”.